Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu üyeleri Ahmet Kayhan Korkusuz, Aslı Özmutlu, Esra Köyönü, Ezgi Ayar ve Melike Gülay, “TÜBİTAK 2237-A Dijitalleşen İş Hayatına Uyum: Yeni Teknolojiler ve Mezunlardan Beklentiler” adlı çevrim içi eğitime katıldı. Proje yürütücülüğünü Trabzon Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Asiltürk’ün yaptığı eğitimde YÖKAK Akademik Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Kağan Yasım da eğitmen olarak yer aldı.

Dijital yaşamın geçmişinden başlayarak hızla gelişen teknoloji ve dijitalleşmenin günümüz Endüstri 4.0 devrimi ve geleceğinin yeni trendlerinin yakından incelendiği eğitimde; dijitalleşme ile ilgili teknoloji, iş hayatı, sosyal beceriler, psikoloji, liderlik, iletişim ve girişimcilik gibi konulara ilişkin sunumlar gerçekleştirildi ve deneyimler paylaşıldı.

Ön lisans ve lisans öğrencilerinin yer aldığı etkinlikte katılımcıların soruları yanıtlandı.  Eğitimin sonunda eğitim boyunca aktif katılım sağlayan öğrencilere konu ile ilgili kitaplar hediye edildi. Üç gün süren ve on iki modülden oluşan eğitim; kapanış konuşması ve iyi dilek temennileri ile sona erdi.