INQAAHE

International Network for Quality Assurance Agencies in Higher Education

1991 yılında faaliyete geçen INQAAHE alanındaki en köklü kalite ajansları çatı kuruluşu olarak tanınmaktadır. Kuruluşun üyeleri yükseköğretimde kalite uygulamalarını teorik ve pratik alanda uygulayan kalite ajanslarından oluşmaktadır.

INQAAHE Ağı aynı zamanda iç ve dış kalite güvencesinde iyi uygulama örneklerini; Guidelines for Good Practice (GGP) adlı standardı ile desteklemektedir. Bunun yanında kalite araştırmaları konu başlığında lisansüstü çalışmalar, araştırma olanakları ve kurslar sunan Marjorie Peace Lenn Center, INQAAHE ağının çatısı altında faaliyet yürütmektedir.

Yükseköğretim Kalite Kurulu, 31.05.2020 tarihi itibariyle INQAAHE tam üyelik başvuru sürecini başarı ile tamamlamıştır.


Faaliyetler

Haziran 2020 tarihinde INQAAHE tarafından 6. Baskısı yayınlanan INQAAHE Bülteni’nde (INQAAHE Newsletter) "Üyelerden Haberler" başlığı altında YÖKAK danışmanlarımızdan Prof. Dr. Buket Akkoyunlu’nun Türk yükseköğretiminde kalite güvencesini tanıtan kısa yazısı yayımlanmıştır.

Bülten için tıklayın
İlgili yazıyı indirmek için tıklayın

28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında, Rusya kalite ajansı AKKORK ev sahipliğinde INQAAHE 12. Forumu "Quality, Competences and Learning Outcomes: how to be fit for Generation Z employability"" başlığı altında online olarak gerçekleştirilmiştir. Söz konusu foruma YÖKAK adına Kurul danışmanlarımızdan Prof. Dr. Buket Akkoyunlu "Do Turkish Universities’ Undergraduate Programs Build Generation Z Competencies?" başlıklı sunum ile katılmıştır.

Sunumu indirmek için tıklayın