Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi ve Öğrenci Katılımı Semineri

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci komisyonu Yükseköğretim kurumlarında kalite güvencesi sistemi ve öğrenci katılımına yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Webinar serisinin 31’incisi ve öğrenci topluluğu çalıştaylarının 4’üncüsü, 10 Mayıs 2022 tarihinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ev sahipliğinde üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.   Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un açış konuşmasıyla başlayan etkinliğin devamında Rektör Yardımcısı ve Kalite Temsilcisi Prof. Dr. Faruk Kaya konuşmalarını gerçekleştirdi. Kalite Koordinatör Yardımcısı ve Kalite Kulübü Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Candan Koçak’ın moderatörlüğünde gerçekleşen seminerde YÖKAK Uzmanı ve Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ ve YÖKAK Öğrenci Komisyonu Başkan Yardımcısı Sena Çatal konuşmalarını gerçekleştirdi. Yaklaşık 350 katılımcıyla gerçekleşen seminer soru cevap bölümünün ardından sona erdi. 

Aynı gün içerisinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kalite Kulübü öğrencilerine yönelik “İç Kalite Güvencesi Sisteminde Kalite Öğrenci Toplulukları: Rol ve Katkılar” başlıklı çalıştay düzenlendi. Yaklaşık 60 öğrenciyle düzenlenen çalıştay YÖKAK Uzmanı ve Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ ve YÖKAK Öğrenci Komisyonu Başkan Yardımcısı Sena Çatal moderatörlüğünde, öğrencilerin aktif katılımıyla gerçekleşti.