Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu üyeleri Sena Çatal ve Simge Ayyıldız’ın, 2021-2022 Akademik Yılı için Avrupa Öğrenci Birliği (ESU) Kalite Güvencesi Öğrenci Uzman Havuzu’na üyelik başvuruları kabul edildi. 

YÖKAK Öğrenci Komisyonu üyesi olan ve 2020-2021 Akademik Yılı ESU Kalite Güvencesi Öğrenci Uzman Havuzu üyesi olarak seçilen Muhammed İyisan’ın görev süresi ise ESU tarafından 1 yıl süreyle uzatıldı. Bununla birlikte YÖKAK Öğrenci Komisyonu tarafından 2021 yılında düzenlenen Kalite Elçisi Eğitim Programı’na (KEP-21), Kalite Elçisi Çalıştayı’na (KEÇ-21) ve YÖKAK Değerlendirici Eğitimlerine katılarak değerlendirici olmaya hak kazanan lisans öğrencisi Ömer Faruk Sönmez’in de 2021-2022 Akademik Yılı için ESU Kalite Güvencesi Öğrenci Uzman Havuzuna üyelik başvurusu kabul edildi.

ESU nedir?

ESU, 40 ülkeden 45 Ulusal Öğrenci Birliği’nin oluşturduğu bir çatı kuruluştur. Bünyesinde yer alan Öğrenci Uzman Havuzları, öğrencilerin yükseköğretimde kalite güvencesi hakkında bilgi edinmelerine, görüş ve deneyimlerin paylaşımına olanak sunan ve bu şekilde öğrencilerin kalite güvencesi sistemine aktif katılımını teşvik eden bir platformdur. ESU, üyeleri aracılığıyla Avrupa'da yaklaşık 20 milyon öğrenciyi temsil etmektedir.