YÖKAK Öğrenci Komisyonu, yükseköğretimde kalite güvencesi sistemi hakkında öğrencilerin farkındalık düzeyini ve süreçlere katılımını artırmaya yönelik olarak 22-23 Mart tarihlerinde Bartın Üniversitesi ev sahipliğinde bir araya geldi.

Etkinliğin birinci gününde “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi ve Öğrenci Katılımı” başlıklı webinar serisinin yirmi dokuzuncusu, Bartın Üniversitesi Kutlubey Yerleşkesi Konferans Salonu’nda yaklaşık 300 katılımcı ile yüz yüze gerçekleşti. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un açışıyla başlayan etkinlikte, YÖKAK Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ, YÖKAK Öğrenci Komisyonu Başkan Yardımcısı Sena Çatal konuşmalarını gerçekleştirdi. Öğrencilerin yoğun katılımıyla başlayan seminer soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Etkinliğin ikinci günü Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi 203 Nolu Derslik’te, üniversitenin Genç Kalite Topluluğu ile “Kalite Öğrenci Topluluğu Ne Yapar? Ne yapmalı?” çalıştayı gerçekleşti. Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ ve Sena Çatal moderatörlüğünde gerçekleşen çalıştayla, üniversite kalite topluluğu öğrencilerinin etkileşimiyle pozitif geri dönüşlerin sağlandığı bir etkinlik gerçekleşti.