Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yürütülen 2022 yılı Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) kapsamında akredite edilmeye hak kazanan Bursa Uludağ Üniversitesine, düzenlenen törenle Akreditasyon Belgesi takdim edildi. 

Bursa Uludağ Üniversitesinde (BUÜ) belge takdimi dolayısıyla 30 Ocak 2024 tarihinde düzenlenen törene YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, üniversite yönetimi ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, programda “Yükseköğretimde Kalite Güvence Sistemleri ve Akreditasyon” konulu bir sunum yaptı. Bursa Uludağ Üniversitesini alınan belge dolayısıyla tebrik eden Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, yükseköğretimde kalite güvencesine Türkiye’de olduğu gibi dünyada da özel önem verildiğini, 2027 yılına kadar tüm üniversiteleri KAP kapsamında akredite etmeyi hedeflediklerini aktardı. 

Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz da konuşmasında YÖKAK ile birlikte tam akreditasyon hedefiyle çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, akreditasyon sürecinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Akreditasyon Belgesini BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz’a takdim etti.