3-5 Mart 2021 tarihleri arasında Avrasya Üniversiteler Birliği, çevrimiçi ortamda, EURIE 2021 – Avrasya Yükseköğretim Zirvesi düzenledi. Avrasya bölgesinin önemli yükseköğretim sektör temsilcilerinin ve paydaşlarının buluşma noktası niteliğindeki etkinliğin ikinci gününde gerçekleştirilen oturumda Kurul Üyemiz Prof. Dr. Sina Ercan moderatörlüğünde Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım ve Kurul Üyemiz Prof. Dr. Aslıhan Nasır sunumlarını gerçekleştirdiler.

YÖKAK ve Kurumsal Değerlendirme Süreçleri ile uluslararasılaşma politikası başlıklarında gerçekleştirilen sunumların, Türkiye’de yükseköğretim kalite güvencesi sistemi kapsamında kurumsal düzeyde gerçekleştirilen ilerleme ve sistemin uluslararası çatı kuruluşlarla kurduğu ilişki bütüncül bir yaklaşım ile ele alındı.

65 ülkeden 2700’ün üzerinde katılımcının bulunduğu zirvede pandemi döneminde yükseköğretim, sanal mobilite, uluslararasılaşma, dijitalizasyon ve kalite güvencesi başlıklarında 146 konuşmacı 56 oturum gerçekleştirdi.