YÖKAK Öğrenci Komisyonu, yükseköğretimde kalite güvencesi sistemi hakkında öğrencilerin farkındalık düzeyini ve süreçlere katılımını artırmaya yönelik olarak 16-17 Aralık tarihlerinde İstanbul Arel Üniversitesi ev sahipliğinde öğrencilerle bir araya geldi. 

Etkinliğin ilk günü, “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi ve Öğrenci Katılımı” başlıklı webinar serisinin yirmi üçüncüsü, İstanbul Arel Üniversitesi Mini Konferans Salonu’nda gerçekleşti. İstanbul Arel Üniversitesi Kalite Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Esra Aydın Göktepe moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlik, İstanbul Arel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ergül Berber’in açışıyla başladı. Seminerde, YÖKAK Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ, YÖKAK Öğrenci Komisyonu Başkan Yardımcısı Sena Çatal ve YÖKAK Öğrenci Komisyonu Üyesi Elif Çidam konuşmalarını gerçekleştirdi. Üniversite öğrencilerinin yanı sıra akademik ve idari personelin de içinde bulunduğu yaklaşık 50 katılımcıyla gerçekleşen seminer, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. 

Etkinliğin ikinci gününde, İstanbul Arel Üniversitesi Mimarlık Stüdyosu’nda, üniversitenin kalite topluluğu ile “Kalite Öğrenci Topluluğu Ne Yapar? Ne Yapmalı?” adlı çalıştay gerçekleştirildi. Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ moderatörlüğünde gerçekleşen çalıştayla, YÖKAK Öğrenci Komisyonu ve üniversite kalite topluluğunda aktif olarak yer alan 33 öğrencinin katılımıyla etkileşimi yüksek, verimli bir etkinliğe imza atıldı. Öğrenci kalite topluluklarının Kalite Güvencesi süreçlerinde nasıl bir yol izlemesi gerektiği, bu süreçlerde aktif ve başarılı bir şekilde ilerlemek adına izlenebilecek yolların düşünülüp tartışıldığı çalıştay, öğrencilerin çeşitli görüş ve geri bildirimleriyle son buldu.