YÖKAK Öğrenci Komisyonu, yükseköğretimde kalite güvencesi sistemi hakkında öğrencilerin farkındalık düzeyini ve süreçlere katılımını artırmaya yönelik olarak 11-12 Kasım tarihlerinde İstanbul Medipol Üniversitesi ev sahipliğinde öğrencilerle bir araya geldi. 

Etkinliğin ilk gününde “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi ve Öğrenci Katılımı” başlıklı webinar serisinin on dokuzuncusu, İstanbul Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşti. İstanbul Medipol Üniversitesi Kalite Komisyonu Koordinatörü Prof. Dr. Recep Öztürk’ün açışıyla başlayan etkinlikte, YÖKAK Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ, YÖKAK Öğrenci Komisyonu Başkanı Mehmet Bora ve başkan yardımcısı Sena Çatal konuşmalarını gerçekleştirdi. Öğrencilerin yoğun katılımıyla başlayan seminer soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Etkinliğin ikinci günü, İstanbul Medipol Üniversitesi Kuzey Kampüsü Senato Odası’nda, üniversitenin kalite topluluğu ile “Kalite Öğrenci Topluluğu Ne Yapar? Ne Yapmalı?” adlı çalıştay ile gerçekleşti. Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ moderatörlüğünde gerçekleşen çalıştayla, YÖKAK Öğrenci Komisyonu ve üniversite kalite topluluğu öğrencilerinin etkileşimiyle pozitif ve verimli dönütlerin sağlandığı bir güne imza atıldı. Kalite Güvencesi süreçlerinde öğrenci kalite topluluklarının rolünün ne olduğu, süreçlerde yapılması gerekenlerin, izlenecek yolların düşünülüp tartışıldığı ve birbirinden güzel ve farklı fikirlerin tartışıldığı çalıştay, öğrencilerin çeşitli görüş ve geri bildirimleriyle son buldu.