Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde bölgede bulunan 28 üniversitenin kalite topluluğu üyesi öğrencilerinin katılımıyla 5-6 Aralık 2022 tarihlerinde “Kalite Elçileri Farkındalık Çalıştayı” gerçekleştirildi. 

Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda yapılan açılış programına, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, YÖKAK Akademik Uzmanı ve Öğrenci Komisyonu Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ, YÖKAK Öğrenci Komisyonu üyesi Erdoğan Taha Akbaş, fakülte dekanları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ ve Erdoğan Taha Akbaş tarafından yapılan sunumda katılımcı öğrencilere YÖKAK’ın süreçleri ve işleyişi ile öğrencilerin kalite güvencesi süreçlerine nasıl katılım sağlanabileceğine ilişkin bilgiler paylaşıldı.

108 öğrencinin katılım sağladığı seminerde dinleyicilerin soruları konuşmacılar tarafından yanıtlandı. Seminer oturumunun ardından Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ’ın, akran öğreticiliğinde YÖKAK Öğrenci Komisyonu üyesi Erdoğan Taha Akbaş ile YÖKAK değerlendiricisi ve Fırat Üniversitesi Kalite topluluğu başkanı Nisa Nur Koçoğlu’nun yer aldığı etkinlikte, katılımcı öğrenciler “Yükseköğretim Kalite Güvencesinin Önemi ve Öğrenci Rolü” konulu grup çalışmaları gerçekleştirdi. Etkinliğin ikinci gününde “Hayalimdeki Üniversite” konulu grup çalışmaları ve sosyal-kültürel etkinlikler ile devam eden çalıştay, katılımcı öğrencilere belge takdimi ve iyi dilekler ile sona erdi.