Sevgili yükseköğretim öğrencileri,

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu tarafından, yükseköğretimde kalite güvencesi süreçlerine öğrenci katılımının sağlanması ve kalite kültürünün yaygınlaştırılması kapsamında yetkinlik kazandırmak amacıyla 26 Şubat-13 Mart 2022 tarihleri arasında “Kalite Elçisi Eğitim Programı (KEP’22)” düzenlenecektir. 

  • Eğitimlere; başvuru tarihinde herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans/lisans/lisansüstü programına kayıtlı, öğrenime aktif bir şekilde devam eden öğrenciler başvurabilir.
  • Dört farklı tarihte gerçekleştirilecek olan eğitimlerin ilki 26-27 Şubat 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Katılımcılar sadece kayıt yaptırdıkları tarihteki eğitime dahil olabilirler. 
  • Katılımcıların eğitime aktif katılmaları beklenmektedir. 
  • Eğitimi başarı ile tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verilecek ve bu kişiler başvuru yapmaları halinde öğrenci değerlendirici havuzuna dâhil edileceklerdir.
  • (Not. Havuza dahil olan öğrencilerin, değerlendirici olmak için Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından düzenlenen Değerlendirici Eğitimi’ni almaları gerekmektedir. Değerlendirici Eğitimi alan öğrencilerin değerlendirici olabilmeleri için öğrencilik durumlarının devam ediyor olması/mezun durumda olmamaları gerekmektedir.)

Kayıt olmak için tıklayınız.

26-27 Şubat 2022 Eğitim programı için tıklayınız.

Not:Eğitime bir kez katılmak yeterlidir. Her eğitimin içeriği aynı olup, her eğitim için kontenjan sınırı bulunmaktadır. Kontenjan dolduğunda bir sonraki eğitime katılabilmek için www.yokak.gov.tr adresindeki ve @kaliteelcisi sosyal medya hesaplarındaki duyuruları takip ediniz. Diğer eğitim tarihleri ilgili web sayfaları ve sosyal medya hesaplarında ilan edilecektir.