Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Kırıkkale Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Konya Ovası Projesi (KOP) Bölgesi Üniversiteler Birliği 1.UNİKOP Öğrenci Kalite Buluşması” etkinliğine katıldı.

Kırıkkale Üniversitesi Mavi Salon’da gerçekleştirilen etkinlik açılış töreni ile başladı. Etkinliğe YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, UNİKOP Dönem Başkanı ve Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, UNİKOP’a üye üniversitelerden kalite koordinatörlük personeli ile kalite topluluğu üyesi öğrenciler, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, etkinliğin açılış konuşmalarının ardından “Yükseköğretim Kalite Güvencesi ve Akreditasyon” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sunumunda kalite kavramının tarihçesinden bahseden Prof. Dr. Muhsin Kar, yükseköğretimde kalite güvencesi kavramının tanımını yaptı. Başkan Kar, konuşmasının devamında yükseköğretimde kalite güvencesinin amacı, YÖKAK’ın kalite güvencesi çerçevesi, paydaşların kalite algısı, kalite güvencesinin genel hedefleri gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdi. YÖKAK’ın kuruluşu ve faaliyetleri hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Kar, öğrencilerin kalite süreçlerine nitelikli katılımlarını sağlamak için eğitimler verdiklerini ve kalite çalışmalarında ana hedefin öğrenciler olduğunu söyledi.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın sunumunun ardından Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Başkan Kar’a ve diğer konuşmacılara hediyelerini takdim etti. Etkinlik, anı fotoğrafı çekimi ve Kırıkkaleli Abdallar Topluluğu’nun Kırıkkale Türküleri Konseri ile sona erdi.