Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından uygulanan 2021 Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında belge almaya hak kazanan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine, düzenlenen törenle Akreditasyon Belgesi takdim edildi.

Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezinde 30 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayarak belge almaya hak kazanan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini tebrik etti.

Yükseköğretim kurumlarının eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı faaliyetleri ile idari hizmetlerinin paydaşların beklentilerine ve çalışma amaçlarına uygun bir şekilde yerine getirmesinin önemine işaret eden Prof. Dr. Kar, YÖKAK’ın yükseköğretim kurumlarında kalite güvencesine ilişkin süreçleri uluslararası kalite güvencesi sistemleri ile konuşan ve ulusal karakteristikleri dikkate alan bir anlayışla yürüttüğünü söyledi. Türkiye’nin kalkınmasına yönelik nitelikli katkılar sağlanabilmesi için yükseköğretim kurumlarına büyük sorumluluk düştüğünü belirten Başkan Kar, üniversitelerin küresel, ulusal ve bölgesel eğilimleri önceden görmesi, değişimi yönetmesi, paydaş beklentilerini dikkate alması, mezunların yeterliliklerinden emin olması, bunların sürekliliğini sağlaması gibi birçok gereklilikleri, kurumsallaşmış bir kalite güvencesi sisteminin kurulması ve yürütülmesi ile sağlayabileceğini ifade etti.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, konuşmasının ardından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya Kurumsal Akreditasyon Belgesini takdim etti. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.