YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol ÖZVAR 18.08.2021 tarihinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kalite Kurulu Kurul toplantısına katıldı. Toplantının açılışında Prof. Dr. ÖZVAR: “YÖKAK’ın kurulduğundan bu yana çok önemli işlerin altına imza attığını ve üniversitelerde büyük bir farkındalık yarattığını” ifade etti. Kurul Üyelerimiz ile yapılan kısa bir tanışmanın ardından YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer ELMAS, Kurulun görevlerini, uluslararası görünürlük ve üyelikleri ile 2015-2020 yılları arasında Bologna Raporuna göre YÖKAK’ın görev alanındaki gelişimi  anlatan kısa bir sunum gerçekleştirdi.

Yapılan sunumun ardından Kurula hitap eden Prof. Dr. ÖZVAR: “YÖKAK’ın gayretleriyle kalite güvencesinin üniversitelerde bir kültür olarak yerleşmesinin ve buna uygun olarak bir iklim inşa edilmesinin gerekliliğini vurguladı. Prof. Dr. ÖZVAR ayrıca; YÖKAK vasıtasıyla, kalite güvencesi kavramının üniversitelerimizde öncelikli bir konu haline geldiğini ifade etti.  -

Yükseköğretim Kalite Kurulu olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanımız sayın Prof. Dr. Erol ÖZVAR’a görevinde başarılar dileriz.