ANKARA - İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (IQA) Başkanı Prof. Dr. Khairul Salleh Bin Mohamed Sahari ve Malezya Yeterlilikler Ajansı (MQA) CEO’su Prof. Dr. Mohammad Shatar Sabran, Yükseköğretim Kalite Kurulu’na (YÖKAK) çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar ile IQA Başkan Yardımcısı ve YÖKAK Uluslararası Danışmanı Prof. Dr. Olgun Çiçek’in de hazır bulunduğu ziyarette YÖKAK Akademik Uzmanı Doç. Dr. Dilek Avşaroğlu, MQA temsilcilerine Türkiye Yükseköğretim Kalite Güvencesi Sistemi, akreditasyon süreçleri ve YÖKAK’ın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Aynı zamanda MQA CEO Yardımcısı görevini de yürüten Prof. Dr. Khairul Salleh Bin Mohamed Sahari, Malezya’nın Yükseköğretim Kalite Güvencesi Sistemi ile ilgili bir sunum gerçekleştirerek, Malezya Yeterlilikler Ajansının yürüttüğü kalite güvencesi sistemi, program akreditasyon süreçleri ve tanıma gibi konularda bilgiler verdi.

Karşılıklı görüş alışverişi şeklinde ilerleyen toplantıda ayrıca iki kurum arasındaki olası iş birliklerine yönelik de değerlendirmelerde bulunuldu.