Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından hazırlanan “2021 Yılı Yükseköğretim Değerlendirme ve Kalite Güvencesi Durum Raporu” 26 Aralık 2022 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilen bir toplantı ile öğrenci paydaşlarla paylaşıldı.

Yükseköğretim kurumlarının kalite topluluğu başkanları ile başkan yardımcılarının katılım sağladığı toplantıda 38 kurumdan 46 öğrenci yer aldı. YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın açış konuşması ve yükseköğretimde kalite güvencesi ve akreditasyon içerikli sunumuyla devam eden toplantıda, YÖKAK Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ, 2021 Yılı Yükseköğretim Değerlendirme ve Kalite Güvencesi Durum Raporu’nun öğrenci katılımı boyutu ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

Kalite topluluklarından ve üye öğrencilerden beklentilere yer verilen toplantıda Başkan Prof. Dr. Muhsin Kar, YÖKAK Öğrenci Komisyonu tarafından yapılması planlanan etkinliklere değinerek, katılımcı öğrencilerin sorularını yanıtladı. Öğrencilerin geri bildirimlerinin anketini yanıtlamasının ve fotoğraf çekiminin ardından toplantı sona erdi.