Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu 3 Mayıs 2023 tarihinde, YÖKAK Öğrenci Komisyonu Üyesi Melike Gülay’ın moderetarlüğünde “ESU Kalite Güvencesi Öğrenci Uzman Havuzuna Nasıl Başvurabiliriz?” adlı canlı yayını @kaliteelcisi Instagram hesabından gerçekleştirdi.

Yayında 2022 yılı Temmuz ayından bu yana ESU Kalite Güvencesi Öğrenci Uzman Havuzu’na üye olan YÖKAK Öğrenci Komisyonu Başkanı Erdoğan Taha Akbaş ve YÖKAK Öğrenci Komisyonu üyesi Berkay Tarım konuşmacı olarak yer aldılar ve tecrübelerini dinleyicilere aktardılar. ESU’nun 2023-2024 dönemi üye alımı için yaptığı çağrıya ilişkin bilgilendirme amacıyla düzenlenen etkinlikte 53 katılımcı yer aldı. Katılımcıların sorularını yanıtlayan Akbaş ve Tarım aday öğrencilere başarılar diledi.

ESU nedir?

40 ülkeden 45 Ulusal Öğrenci Birliği’nin oluşturduğu ESU yaklaşık 20 milyon öğrenciyi temsil eden bir çatı kuruluşudur. ESU Kalite Güvencesi Öğrenci Uzman Havuzu’na üye 73 üyeden 10 üye ülkemizden temsilcilerimiz olup bu 10 üyeden 2 üye YÖKAK Öğrenci Komisyonu’na üyedir. ESU 20 Mayıs 2023’e kadar havuza yeni öğrenci üye başvurularını kabul etmektedir.