Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu, yükseköğretim öğrencilerinin yükseköğretimde kalite güvencesi sistemi, yükseköğretim kalite kurulu, yükseköğretim kalite kurulu öğrenci komisyonu ve yapılan çalışmaların farkındalığını artırma ile öğrencilerin bu süreçlerde aktif rol almaları amacıyla düzenlediği webinar serilerine devam ediyor. 

YÖKAK Öğrenci Komisyonu’nun webinar serisinin on yedincisi, üniversitenin Genç K-UŞAK Topluluğu’nun davetiyle Uşak Üniversitesi ev sahipliğinde, 5 Kasım 2021 tarihinde Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’nde yüz yüze gerçekleştirildi.

Uşak Üniversitesi rektör yardımcısı ve kalite koordinatörü Prof. Dr. Murat Mustafa Göktuğ’un sunumuyla başlayan etkinliğe öğrencilerin yanı sıra, akademik ve idari birim yöneticileri katılım gösterdi. Uşak Üniversitesi kalite koordinatörlüğü üyesi Öğr. Gör. Dr. Emine Kayhan moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte, YÖKAK Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ ve YÖKAK Öğrenci Komisyonu Başkanı Mehmet Bora konuşmalarını gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla etkinlik sona erdi.