ANKARA – Yükseköğretim Kalite Kurulu 30 Haziran – 2 Temmuz 2020 tarihleri arasında 2020 yılında İzleme Programına dahil edilen 59 üniversitenin Rektör, Rektör Yardımcıları ile kalite süreçlerinden sorumlu öğretim elemanlarının katılımı ile toplantı serisi düzenledi.

Toplantılarda söz alan YÖKAK Başkanı Elmas, 2016 ve 2017 yıllarında Kurumsal Dış Değerlendirme Programı kapsamında değerlendirilen üniversitelerin kalite süreci gelişiminin İzleme Programı aracılığıyla değerlendirileceği ve bu değerlendirmelerin uzaktan değerlendirme yaklaşımıyla gerçekleştirileceğini vurguladı. Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım tarafından 2020 yılında İzleme Programı kapsamında yapılacak işlemler ve yöntem ile ilgili teknik bilgiler sunuldu. 

Toplantının ikinci bölümünde ise Üniversiteler adına söz alan Rektörler, süreç içinde kurumlarının gelişmeye açık yönleri konusunda yaptıkları çalışmaları  paylaştılar. Sürecin benimsenmesi, geliştirilmesi ve örnek uygulamalar konusunda görüş alışverişi gerçekleştirildi. 

2020 Kurumsal Değerlendirme Süreçleri kapsamında İzleme Programına dahil edilen üniversitelerimizin listesi için tıklayınız.

Toplantı sunumu için tıklayınız.