ANKARA - Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Öğretmenlik Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde düzenlenen VI. Uluslararası Öğretmen Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi’ne katıldı.

ÇOMÜ Troya Kültür Merkezinde 16-17 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşen kongrede YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Kar “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi” başlıklı bir konuşma yaptı. Kongreye EPDAD Başkanı Prof. Dr. Cemil Öztürk, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, eski YÖKAK Başkanı ve Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Kazakistan IAAR Uluslararası İş Birliği Müdürü Dr. Timur Kanapyanov başta olmak üzere çok sayıda akademisyen katıldı.

Kalite Ödülü Takdimi programının da yer aldığı kongrede “Öğretmen Yetiştirme Programlarının Akreditasyonunda Kurumsal Deneyimler” ve “Ulusal Akreditasyon Kuruluşlarının Deneyimleri” başlıkları altında farklı üniversitelerden gelen akademisyenlerin katıldığı paneller düzenlendi. Kongrede paralel oturumlarda alanında uzman katılımcılar bildiri sunumlarını gerçekleştirdi.