Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde düzenlenen “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon” başlıklı konferansa katıldı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğü Büyük Salonda 26 Ocak 2023 tarihinde düzenlenen konferansa üniversiteden akademik ve idari personel katılım sağladı. Konferansın açılış konuşmasını Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun yaptı. 

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, konferansta “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Kalite ve kalite güvencesi kavramlarından bahseden Prof. Dr. Muhsin Kar, yükseköğretim alanında son yıllarda değişen küresel eğilimlerin yükseköğretimde kalite güvencesinin önemini oldukça artırdığına değindi. 

Başkan Prof. Dr. Kar, konferansta Yükseköğretimde Kalite Güvencesi, Paydaşların Kalite Algısı, Kalite Güvencesinin Hedefleri, Kalite Güvencesi Sistemleri, YÖKAK ve Kalite Güvencesinin Çerçevesi, Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Uygulaması konu başlıkları altında katılımcılara ayrıntılı bilgiler aktardı. 

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, konferansın devamında akademik ve idari personelin sorularını da yanıtladı. Konferans Rektör Uzun’ın Başkan Kar’a günün anısına plaket takdimi ile sona erdi.