ANKARA - Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) ile Bağımsız Akreditasyon ve Derecelendirme Ajansı (IAAR) arasında, yükseköğretimde kalite güvencesi alanında işbirliğine yönelik protokol YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas ve IAAR Genel Müdürü Dr. Alina Zhumagulova arasında imzalandı.

Ankara’da YÖKAK’da düzenlenen protokol imza törenine Prof. Dr. Elmas ve Dr. Zhumagulova’nın yanı sıra IAAR uluslararası ilişkiler ve halkla ilişkiler sorumlusu Aikız Bauyrzhankızı, YÖKAK akademik uzmanı Doç. Dr. Dilek Avşaroğlu Erkan, Öğr. Gör. Erdem Sarıaydın, Uzman Ayhan Koçer ve Genel Sekreter Mehmet Yılmaz katıldı. 

İmza töreni öncesinde her iki kurumun faaliyetlerini tanıtan karşılıklı sunumlar gerçekleştirilerek, fikir alışverişi yapıldı. İki kurum arasında yükseköğretim kalite güvencesi alanında ortak çalışmalar yapmanın ve iş birliğini geliştirmenin amaçlandığı protokolde, yükseköğretim kurumlarının kurumsal dış değerlendirmesi ve kurumsal akreditasyonu alanında iş birliği yapmak, dış değerlendiricilerin ve uzmanların hareketliliğini ve değişimini desteklemek ve her iki kurumun da karşılıklı yararına olacak iş birliği mekanizması oluşturmak gibi konular yer alıyor.

Bağımsız Akreditasyon ve Derecelendirme Ajansı (IAAR)'ın protokole ilişikin basın bültenine ulaşmak için tıklayın.