ANKARA - Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) ile Kuzey Makedonya Yükseköğretim Kalite Ajansı (AQHE) arasında, yükseköğretimde kalite güvencesi alanında iş birliği protokolü imzalandı.

Sakarya Üniversitesi desteği ve Kuzey Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Türkiye ve Kuzey Makedonya Arasında Yükseköğretim Alanında Tecrübe Paylaşımı ve İş Birliği Arayışları” adlı uluslararası panele katılarak, Türkiye ve Kuzey Makedonya’da yükseköğretimde kalite güvencesi çalışmaları ve uygulamaları hakkında tecrübe paylaşımında bulunan YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar ve AQHE Başkanı Dr. Agim Rushiti, panelin ardından iki kurum arasında  iş birliği protokolü imzaladı.

İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, YÖKAK olarak uluslararası iş birliğine ve tecrübe paylaşımına büyük önem verdiklerini belirterek, farklı tecrübelerin paylaşılmasının kalite güvencesi konusunda iyi örneklerin ortaya çıkması açısından önemli rol oynadığını ifade etti. Başkan Prof. Dr. Kar, YÖKAK olarak, AQHE ile her türlü iş birliğine açık olduklarını, personel değişimi, uluslararası değerlendirici ve toplantı ile çalıştaylar konusunda iki kurumun dayanışmasının yükseköğretim kurumlarımızın ve ülkelerimizin gelişimi ile iki ülke arasındaki dostluğun daha ileri seviyelere çıkarılmasına katkı sağlayacağına inandığını belirtti.