2022 yılı Kurumsal Akreditasyon Programı ve İzleme Programı kapsamında değerlendirme takımlarında yer alan öğrenci değerlendiriciler, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu tarafından 16 Mart 2023 tarihinde çevrim içi bir etkinlikte bir araya geldi.

Değerlendirici öğrencilerin kazanımlarının ve deneyimlerinin paylaşılmasını ve 2023 yılı Kalite Elçisi Eğitim Programının içeriğinin güncellenmesine katkı sağlamasını amaçlayan etkinlikte, farklı yükseköğretim kurumlarından 36 öğrenci değerlendirici yer aldı.

Dört sanal sınıfta üç saatlik bir akran öğrenme sürecinden oluşan programın içeriği ve etkinlikleri, YÖKAK Uzmanı ve Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ tarafından hazırlandı. YÖKAK Öğrenci Komisyonu Başkanı Erdoğan Taha Akbaş’ın açış konuşması ile başlayan etkinlikte katılımcılar, Komisyon üyelerinin moderatörlük görevi üstlendiği sanal sınıflarda değerlendirme takımında yer alma deneyiminin kazanımları ve değerlendirme sürecine ilişkin iyileştirme önerilerine ilişkin tartışmalara katılım sağladı. Sınıflarda yönergeler doğrultusunda hazırlanan sunumlar ana salonda sınıf sözcüleri tarafından tüm katılımcılarla paylaşıldı. Program, soruların yanıtlanması, genel değerlendirmenin yapılması ve geri bildirimlerin alınmasının ardından sona erdi.