Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu tarafından, yükseköğretimde kalite güvencesi sisteminde öğrenci katılımının önemini anlatmak, öğrencilere farkındalık kazandırmak ve kalite çalışmalarına aktif katılımlarını sağlamak amacıyla “Kalite Güvencesi Kültürünün İnşasında Yükseköğretim Öğrencilerinin Rolü” adlı seminer serisinin 43’üncüsü, 4 Mayıs 2023 tarihinde Demiroğlu Bilim Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirildi.

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birkan Tapan’ın moderatörlüğünü üstlendiği çevrim içi seminerde, Demiroğlu Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çavlan Çiftçi, YÖKAK Akademik Uzmanı ve Öğrenci Komisyonu Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ ile YÖKAK Öğrenci Komisyonu Üyesi Melike Gülay konuşmacı olarak yer aldı. Öğrencilerin, akademik ve idari personelin katılım sağladığı etkinlikte öğrenci katılımının artması için yapılacaklardan söz edilirken, kurum öğrencilerinin kalite topluluğu kurma çalışmaları yaptığından bahsedildi.

 182 katılımcının yer aldığı seminerde dinleyicilerin soruları yanıtlandı ve görüşleri alındı. Konuşmacılara teşekkür belgesinin takdim edilmesinin ardından etkinlik sona erdi.