Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu tarafından, yükseköğretimde kalite güvencesi sisteminin önemli paydaşlarından biri olan öğrencilere farkındalık kazandırmak ve kalite çalışmalarına aktif katılımlarını sağlamak amacıyla düzenlenen seminer serisinin 40’ıncısı, Karabük Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar ile İşletme Fakültesi Dekanı ve kurum Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Elif Çepni’nin açış konuşmasıyla başlayan seminerin moderatörlüğünü Karabük Üniversitesi Kalite Topluluğu Başkanı yüksek lisans öğrencisi Simge Ayyıldız yürüttü. 

Öğrencilerin kalite güvencesi çalışmalarının üniversitelerine katkılarından söz eden Prof. Dr. İzzet Açar, bu çalışmaların YÖKAK tarafından düzenlenen Kalite Toplulukları Öğrenci Zirvesi-22’de bir ödülle taçlandırıldığını belirtti. YÖKAK değerlendiricisi olarak da görev yapan Prof. Dr. Elif Çepni ise YÖKAK’ın yükseköğretimde kalite kültürünün oluşturulması için önemli çalışmalar yürüttüğünü belirterek, öğrencilerin süreçlere katılımlarına yönelik farkındalık faaliyetleri için YÖKAK’a teşekkür etti. 

YÖKAK Akademik Uzmanı ve Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ ve YÖKAK Öğrenci Komisyonu Üyesi Berkay Tarım’ın konuşmaları ile devam eden etkinliğe, öğrencilerin yanı sıra akademik ve idari personel de katılım sağladı. 173 katılımcının yer aldığı seminer, dinleyicilerin sorularının yanıtlanmasının ve konuşmacılara teşekkür belgesinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.