ANKARA – 17 Kasım 2020'de Romanya Yükseköğretim Kalite Güvencesi Ajansı ARACIS ile düzenlenen toplantıda kurumsal dış değerlendirme ve akreditasyon süreçlerine ilişkin deneyim paylaşımı yapıldı.  Prof. Dr. Aslıhan Nasır (Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı) moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantının katılımcıları arasında YÖKAK adına Başkan Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Başkan Yardımcısı Sibel Aksu Yıldırım, Prof. Dr. Sina Ercan (Kurul Üyesi), Prof. Dr. Öktem Vardar (Kurul Danışmanı) ve Doç. Dr. Dilek Avşaroğlu bulunuyordu.

ARACIS tarafında ise sunumu gerçekleştiren Prof. Dr. Radu Damian (Uluslararası İlişkiler Başkanı)  ve Prof Dr. Cristina Ghitulica (ARACIS-Başkan Yardımcısı) heyette temsil edildi. 

İki kurum adına süreçlerin açıklandığı sunumlar ve deneyim paylaşımı amaçlı soru cevap etkinliği gerçekleştirildi. Pandemi döneminde güncellenen kalite güvencesi süreçleri her iki ülke ekseninde ele alındı.

ARACIS Hakkında:

Romanya Yükseköğretim Kalite Güvencesi Ajansı (ARACIS) 1999’da başlayan Bologna sürecinde yükseköğretim kalite güvencesi katmanını oluşturmak üzere 2005’te kurulmuştur.  Merkezi Romanya Bükreş şehrinde olan kuruluş ENQA üyesi ve EQAR kayıtlı bir ajanstır.