Bilgi paylaşımı toplantısı YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

ANKARA - Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) ev sahipliğinde, yeni ve önceki dönem kurul üyelerinin katıldığı bilgi paylaşımı toplantısı düzenlendi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar ve eski Başkan Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın yanı sıra önceki dönem ve yeni kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda kurumsal hafıza ve faaliyetlerin sürekliliği için bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı.

Toplantıda konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar, yükseköğretimde kalite güvencesi çalışmalarının odak noktasındaki önemli paydaş kuruluşların başında gelen YÖKAK’ın çalışmalarını ilgi ile takip ettiklerini belirterek, son yıllarda üniversitelerde kalite kültürünün benimsenmesi yönündeki çalışmaların artarak devam etmesini arzu ettiklerini ifade etti.

Toplantının ikinci bölümü, önceki dönem ve yeni üyelerin görüş ve bilgi paylaşımı ile sürdürüldü. YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Kar, yükseköğretim kurumlarında kalite kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, devam etmekte olan kurumsal dış değerlendirme programı ve diğer çalışmaların görünürlüğünün sağlanması konularında yeni dönemde çabalarının süreceğini belirtti.

YÖKAK’ın idari ve mali açıdan özerk olduktan sonraki kurucu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, dört yıllık başkanlık deneyimlerini ve yükseköğretimde kalite güvencesi sisteminin geleceğine yönelik görüşlerini aktardı.

Toplantının devamında görev süreleri 2022 Ocak sonu itibarıyla tamamlanan Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a ve önceki dönem kurul üyelerine teşekkür plaketi takdimi yapıldı.