Sevgili yükseköğretim öğrencileri,

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu tarafından, yükseköğretimde kalite güvencesi süreçlerine öğrenci katılımının sağlanması ve kalite kültürünün yaygınlaştırılması kapsamında yetkinlik kazandırmak amacıyla 05-20 Şubat 2021 tarihleri arasında “Kalite Elçisi Eğitimi” düzenlenecektir. 

  • İlki 05-06 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşen eğitimin ikincisi 11-12 Şubat 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecektir. 
  • Eğitimlere; başvuru tarihinde herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans/lisans/lisansüstü programına kayıtlı, öğrenime aktif bir şekilde devam eden öğrenciler başvurabilir.
  • Katılımcılar sadece kayıt yaptırdıkları tarihteki eğitime dahil olabilirler. Eğitime bir kez katılmak yeterlidir. Her eğitimin içeriği aynı olup, her eğitim için 80 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Kontenjan dolduğunda bir sonraki son eğitime katılmak için www.yokak.gov.tr adresindeki duyurular takip edilebilir.
  • Eğitim toplam 9 saatten oluşmaktadır. Katılımcıların eğitime aktif katılmaları beklenmektedir. 
  • Eğitimi başarı ile tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verecek ve bu kişiler başvuru yapmaları halinde öğrenci değerlendirici havuzuna dâhil edileceklerdir (Not. Havuza dahil olan öğrencilerin, değerlendirici olmak için Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından düzenlenen Değerlendirici Eğitimi’ni almaları gerekmektedir. Bu eğitimi alan öğrencilerin değerlendirici olabilmeleri için öğrencilik durumlarının devam ediyor olması/mezun durumda olmamaları gerekmektedir). 

Kayıt olmak için tıklayınız.

Eğitim programı için tıklayınız.