Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu tarafından yükseköğretimde kalite güvencesi konusunda yükseköğretim öğrencilerine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen webinar serisi başarıyla tamamlandı.

Yükseköğretimde kalite güvencesi sistemi, YÖKAK, YÖKAK Öğrenci Komisyonu ve çalışmaları ile bu süreçlerde öğrencilerin nasıl yer alabileceğine ilişkin farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan webinar serisinde, 14 üniversitede çevrimiçi seminerler düzenlendi. Seminerlerde 2 bin 265 katılımcı yer alırken, 10 bin 137 YouTube görüntülemesi gerçekleşti ve 12 bin 402 kişi etkinliklerden yararlanmış oldu.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde başlayan webinar serisi, sırasıyla Giresun, Trakya, Kırşehir Ahi Evran, Mardin Artuklu, Kütahya Dumlupınar, Ankara Yıldırım Beyazıt, Muğla Sıtkı Koçman, Alanya Alaadin Keykubat, Muş Alparslan, İstanbul Arel, Hacettepe, Bolu Abant İzzet Baysal ve Sakarya Uygulamalı Bilimler üniversiteleri ile devam etti.

Etkinliklere öğrencilerin yanı sıra rektörler, rektör yardımcıları, kalite koordinatörleri, akademik ve idari birim yöneticileri ile akademik ve idari personelleri de katılım gösterdi. YÖKAK Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ’ın, farklı etkinliklerde YÖKAK Kurul Üyesi ve Öğrenci Komisyonu Başkanı Mehmet Bora’nın, YÖKAK Öğrenci Komisyonu başkan yardımcısı Sena Çatal’ın, komisyon üyeleri Simge Ayyıldız, Aleyna Feraye Yılmaz, Muhammed İyisan ve Fatma Ayvat’ın konuşmalarının yer aldığı seminerlerde katılımcıların soruları yanıtlandı. Seminerler üniversitelerin kendi kurumsal YouTube kanallarından da canlı olarak yayınlandı.